Tréningové programy

Kurzy tenisu pre deti

Rozvoj pohybových schopností v spojení s tenisom patrí medzi vhodné doplnkové aktivity mimoškolského vzdelávania detí. V prvopočiatku sa deti učia hrám a pohybovým schopnostiam. Tieto napomáhajú zdravému telesnému a duševnému zdraviu. Postupne nadväzujú zložitejšie hry s tenisovou loptičkou a raketou, až sa deti v ďalších lekciách dostávajú k prvým tenisovým úderom a postupným tenisovým znalostiam.

Najdôležitejšie je pri tenisových lekciách udržať pozornosť detí. Tak ako je tomu v škole, kladieme dôraz na udržanie motivácie a pozornosti v priebehu celej tréningovej jednotky. Tenis deťom pomáha odpútať sa od školských povinností, je to vhodne doplnený voľný čas, ktorý Vaše dieťa nestrávi pri počítači, ale zdravým pohybom.

Ponúkame tenisové lekcie pre deti od 5 rokov. Výuka môže prebiehať individuálne alebo v skupinkách, maximálne do osem detí. Dôvodom je skutočnosť, že sa nejedná o masový šport ako je futbal či hokej. Tenis je individuálny šport, nie je to taká jednoduchá hra ako vyzerá v televízii. Preto je potreba ku každému zverencovi pristupovať individuálne, dôkladne a s maximálnou pozornosťou.

Kurzy tenisu pre dospelých

Motivácia u dospelých jedincov je zásadne odlišná ako u detí. Podľa toho vyzerajú aj tréningové hodiny, ktoré vedieme s dospelými. Tenisové lekcie ponúkame začiatočníkom, ktorí sa chcú naučiť tomuto prekrásnemu športu porozumieť, ale aj mierne pokročilým hráčom, ktorí chcú po čase oprášiť svoju tenisovú raketu a príjemne si zašportovať.

Tréningová hodina je samozrejme prispôsobená Vašim individuálnym požiadavkám – zahrať si pre pocit z víťazstva alebo len pre dobrý pocit z dobre využitého voľného času.

Intenzita trénovania sa samozrejme prispôsobí Vašim individuálnym požiadavkám.

Individuálne tenisové kurzy

Individuálne kurzy sú vhodné pre všetky výkonnostné úrovne tenistov, od začiatočníkov po profesionálov, od detí po dospelých. Tento spôsob tréningu je zameraný predovšetkým na konkrétne potreby hráčov s dôrazom na jeho individualitu a osobný rozvoj. Pre každého hráča je pripravený individuálny plán tréningov na základe jeho herných schopností a talentu. Najefektívnejšia forma tréningu, pri ktorej sa tréner zameriava na individuálne potreby hráča, sústredí sa na jeho slabšie stránky, čím prispieva k celkovému rozvoju hráčskeho výkonu.

Skupinové tenisové kurzy

Táto forma výuky je vhodná ako pre deti tak i mládež a dospelých, začiatočníkov i pokročilých. Skupiny sú tvorené na základe výkonnosti a veku jednotlivých hráčov. Počet hráčov na jednom dvorci záleží na individuálnej dohode, uprednostňujem však skupinky maximálne s ôsmimi deťmi resp. s troma dospelými. Zaručíme tak efektívnu výuku a pozornosť môže byť venovaná i individuálnym potrebám hráčov v skupine. Skupinová výuka prináša hneď niekoľko výhod. Okrem nižšej cenovej náročnosti, prispieva k rozvoju súťaživosti a hernej spolupráce, pomáha k vytvoreniu tenisového kolektívu.

Kondičný tréning

Kondičný tréning je neoddeliteľnou súčasťou každého tenistu. Kondičná príprava sa prvotne zameriava na zvýšenie fyzickej zdatnosti, ale taktiež na techniku správneho rozcvičenia a spôsoby strečingu, ktoré sú dôležité nielen pred a po zápase a pred tréningom a po ňom. Pomocou doplnkových športov rozvíja všestrannosť hráča a čiastočne kompenzuje jednostranné tenisové zaťaženie. Vzhľadom k tomu, že kondičné tréningy prebiehajú prevažne v skupine, snažíme sa ako tenistovi, taktiež individuálnemu športovcovi, ukázať aj kolektívne chápanie športu a spoluprácu v ňom.

Osobný tréner tenisu

Osobný tréner je určený predovšetkým pre závodných hráčov, kde sa venuje hráčovi od prípravy individuálneho tréningového plánu po doprovod a odbornú asistenciu pri turnajoch. Táto služba zahrňuje už spomenutú prípravu individuálneho tréningového plánu, ktorý sa skladá z individuálnych i skupinových tréningov, tenisovej taktiky, kondičnej prípravy, regenerácie i prípravných sparingových zápasov. Na základe dohody možno zaistiť i trénerský doprovod na tenisových turnajoch.

Máte záujem o ktorýkoľvek kurz tenisu? Vyplňte prihlášku a budeme Vás kontaktovať.